خرید سگ شیواوا

خرید سگ شیواوا
خرید سگ شیواوا

سگ‌های نژاد شیواوا باهوشند و همه چیز را زود یاد می‌گیرند. آن‌ها، به اندازۀ سگ‌های بزرگ، دویدن و جست‌وخیز را دوست دارند. می‌شود گفت آن‌ها سگ‌های کوچکی با آرزوهای بزرگند. شیواواها در برابر تربیت‌ خشک و جدی مقاومند. برای تربیت آن‌ها از کلمات تشویق‌آمیز و جایزه‌های خوردنی استفاده کنید.

سگ‌های نژاد شیواوا بسیار کنجکاو و جستجوگرند. آن‌ها با جثۀ کوچکشان از هر سوراخی رد می‌شوند. پس باید مراقب باشید که از نرده‌های حیاط یا پارک فرار نکنند. با وجود جثۀ کوچکشان، سر نترسی دارند. برای همین خیلی احتمال دارد که سگ‌های بزرگ‌تر بهشان آسیب بزنند، زیرا شیواواها اغلب جثۀ کوچک خودشان را فراموش می‌کنند و می‌خواهند برابر سگ‌های بزرگ و خشن مقاومت کنند. پس وقتی به پیاده‌روی می‌روید یا او را در حیاط آزاد می‌گذارید، حسابی مراقبش باشید.

خانواده‌هایی که کودک زیر هشت سال دارند بهتر است سگشان را از نژاد شیواوا انتخاب نکنند، زیرا ممکن است کودک، ناخواسته، به او آسیب بزند. فارغ از اینکه بچه دارید یا نه، سعی کنید شیواوای خود را از تولگی اجتماعی کنید و به او یاد دهید که با بچه‌ها، بزرگسالان و حیوانات دیگر ارتباط برقرار کند. سگ‌های نژاد شیواوا به غریبه‌ها بدبینند. برای همین هم سگ‌های مراقب خوبی هستند، اما باید یاد بگیرند که رفتار خوبی با آدم‌های جدید داشته باشند.

خرید سگ شیواوا
خرید سگ شیواوا

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

-- بارگیری کد امنیتی --